Jakie akcesoria dla niemowlaków ?

Dodano: 2014-02-22 00:00:00
Wyświetleń: 3186
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: 0)

Przychodzące na świat maluchy wymagają specjalnej troski, opieki i pielęgnacji. Jest to o wiele prostsze wówczas, gdy zdecydujemy się na zakup specjalnych akcesoriów dziecięcych, które przeznaczone są do konkretnych kategorii wiekowych. Wśród przydatnych produktów wyszczególnić należy zwłaszcza artykuły opracowane do przewijania, karmienia oraz zabawki. Dzięki nim istnieje sposobność właściwego zadbania o naszą latorośl już od pierwszych miesięcy jej życia. Poniżej krótkie zestawienie rzeczy, bez których ciężko jest się obejść przy małym brzdącu.

Jednym z przedmiotów stanowiących niezwykle pomocny produkt okazuje się między innymi przewijak dla niemowlaków umożliwiający higieniczne, komfortowe i solidne przewinięcie malucha bez większych trudności. Odpowiednio trwałe, twardawe i usztywnione podłoże w postaci standardowej maty pozwala na łatwe i szybkie zmienienie pieluszki. Przyrząd ten może być natomiast przechowywany w dowolnym miejscu, chociażby na łóżku czy specjalnej szafce pod ten rodzaj asortymentu. Lepszej jakości przewijaki posiadają taki materiał osłonowy, który nie jest w żadnym stopniu przemakalny. Najlepiej wybierać nieco ciemniejsze kolorystycznie modele, nieulegające aż tak zabrudzeniu jak naturalne barwą. Za równie przydatny na co dzień środek kosmetyczny uznaje się też chusteczki nawilżające, wykorzystywane zwłaszcza, gdy pociecha przebywa wraz z rodzicem poza domem. Wtedy nie ma możliwości dokładnego umycia ciałka malucha w normalnych warunkach, więc akcesoria te sprawdzają się rewelacyjnie, jako środek zastępczy. Najlepiej jednak posiłkować się w takich sytuacjach atestowanymi markami, które oferują konsumentom produkty z najwyższej półki – nieuczulające, bez zbędnych barwników czy substancji sztucznie aromatyzujących, niewywołujące zaczerwienienia okolic krocza dziecka czy ich podrażnienia. Warto też zwrócić uwagę na to czy chusteczki nie wysuszają skóry brzdąca. Po dokładnym oczyszczeniu warto zastosować kosmetyki pielęgnacyjne w postaci kremu, pudru oraz zasypki. Ciężko byłoby sobie także wyobrazić przewijanie maluchów bez pieluszek. Poza jednorazowymi na wzór popularnych pampersów przyda się też kilka kompletów tetrowych oraz flanelowych, które mogą być używane na przemian. Są one wytrzymałe, wysokiej jakości oraz możliwe do wyprania więc wychodzą o wiele taniej niż zwykłe jednorazówki.

Drugą kategorią są akcesoria przeznaczone do kąpieli. Do nich należy zaliczyć zwłaszcza standardową wanienkę, której wybór powinien być uzależniony od wielkości maluszka oraz tego przez jak długi czas chcemy z produktu korzystać. Jeśli ma nam ona posłużyć przez wiele miesięcy systematycznego użytkowania do codziennych kąpieli, lepiej zainwestować w solidniejszą gatunkowo oraz większą rozmiarowo tak, aby pasowała do wygodnego mycia nawet, gdy nasz szkrab już nieco podrośnie. Fajnym „gadżetem” jest też ręcznik z kapturkiem, który da się nałożyć na główkę zaraz po wyciągnięciu dziecka z wody. Wtedy zmniejsza się ryzyko przewiania podczas przenoszenia bobasa z rozgrzanej łazienki do chłodnego pokoiku. W renomowanych sklepach z produktami dla maluchów znajduje się także szeroki wachlarz artykułów do karmienia, wśród których istotne są butelki dostępne w rozmaitych formach w zależności od tworzywa, z jakiego są wykonane – plastikowe, silikonowe, szklane, samosterylizujące się, z czujnikami ciepła, antykolkowe i wiele innych. Na ich wybór wpływ powinien mieć również wiek karmionego oraz preferencje indywidualne rodziców. Nie da się tu jednak stwierdzić, w jakich granicach cenowych występują poszczególne produkty tej kategorii, gdyż często są one zróżnicowane kosztami, na co wpływ ma wiele czynników, w tym materiał wykonania i pozycja konkretnego producenta na rynku. Ogólnie warto zainwestować na pierwszy rzut w nieco prostsze konstrukcyjnie buteleczki, które są wygodne nie tylko do przetrzymywania w dłoni, ale także do utrzymania w porządku. Najlepiej, żeby były one nie za duże. Ich preferowana pojemność waha się od 120 do 150 ml. Z czasem natomiast, gdy potrzeby żywieniowe dziecka wzrastają, dobrze jest wybrać butelkę nieco większych rozmiarów, a także taką, która będzie posiadała specjalne uchwyty pozwalające na jej samodzielne trzymanie przez jedzącego.

Galeria
Podziel się!
Oceń aktualność
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd