Jak wybrać wózek dla dziecka?

Dodano: 2015-02-24 00:00:00
Wyświetleń: 0
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: 0)

Podstawowym elementem każdej wyprawki dziecięcej jest między innymi wózek. Porządny pojazd dla naszego maluszka stanowi niezbędny typ akcesoriów, który musi być dobrany odpowiednio do wieku szkraba oraz pory roku. Na rynku wyróżnia chociażby wygodną gondolę.

 

Pod pojęciem tradycyjnej gondoli rozumie się wózek, w którym brzdąc może się wygodnie wyłożyć w pozycji leżącej. Jest to doskonałe rozwiązanie na czas, kiedy dzieciak nie potrafi jeszcze utrzymywać pozycji siedzącej. W ten sposób przewożenie latorośli jest bardzo komfortowe tak dla rodziców, jak i dla dziecka. Nowoczesne gondole posiadają części mobilne, a więc istnieje sposobność na to, aby w razie potrzeby zdjąć stelaż i co za tym idzie nadal stosować ten sam wózek w momencie, gdy pociecha umie już siedzieć. Tradycyjna spacerówka natomiast cechuje się specyficznym podnóżkiem, na którym przewożony maluch może oprzeć kończyny dolne. Cechą szczególną takiego pojazdu dziecięcego jest też regulowane oparcie, co jest niesamowicie ważne, ponieważ dziecko szybko rośnie, więc w przeciwnym razie bylibyśmy narażeni na dodatkowe koszty.

 

Kiedy sam model wózka mamy już wybrany, dobrze byłoby zastanowić się nad rodzajem jego zawieszenia. Ten faktor okazuje się w praktyce niesamowicie ważny, bowiem dzięki temu pojazd jest mniej lub bardziej miękki. Warte wyszczególnienia są zwłaszcza te wózki, które wyposażone są w tak zwane amortyzacje umiejscowione na wahaczach. Poprzez takowy element pojazd jest stabilniejszy a wszelkie nierówności powierzchni nie są tak bardzo odczuwalne dla transportowanego malucha, gdyż w ten sposób wstrząsy są tłumione. Nie ma zatem kłopotu z tym, że wózek będzie się bujał a szkrab obudzi się czy zacznie płakać. Stateczność oraz płynność jazdy zagwarantują także wózki z opcją bujania góra – dół, które pozwalają na delikatne kołysanie dzieciaczka w momencie gdy chcemy go ululać do snu bądź gdy maluszek jest niespokojny.

 

Nie bez znaczenia okazują się także sprężyny zamontowane w pojeździe. Istotne jest to, by owe elementy nie były za sztywne i twarde, a także, aby posiadały funkcję regulowania. Nowe pojazdy dziecięce takową rolę już spełniają, więc nie ma problemu ze znalezieniem wyżej wspomnianego modelu. Jeszcze jakiś czas temu popularne były wózki bez skrętnych kół. Dzisiaj większość z modeli ma taki walor. Jest to duża wygoda i możliwość łatwiejszego manewrowania. Co więcej, kółka tego rodzaju dają sposobność przejazdu tak po kostce brukowej, jak również po tradycyjnym, równym i gładkim fakturą chodniku czy szosie bądź alejce. Nie jest wyzwaniem przejechanie takim wózkiem również w niepogodę, gdy warunki są niekorzystne – po błocie, kałużach czy też zaspach śnieżnych. Cichutko będzie chodził wózek, który będzie posiadał duże koła. Im większe, tym lepsze tłumienie dźwięków. Ponadto wielkość oraz materiał, z jakich kółka są wykonane mają wpływ także na wagę pojazdu. Wózki, które są wyposażone ww koła plastikowe są o tyle lepsze niż pompowane, gdyż nie są tak ciężkie. Z takim wózkiem łatwiej poradzi sobie kobieta – wnosząc o, wynosząc po schodach czy pchając.

Kategorie
Galeria
Podziel się!
Oceń artykuł
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd