Kosmetyki dla niemowląt – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie ?

Dodano: 2014-02-27 00:00:00
Wyświetleń: 0
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 2)

Wśród rozmaitości dostępnych na rynku w zakresie środków pielęgnacyjnych dla maluchów znajduje się sporo preparatów, które mogą negatywnie wpływać na kondycję skóry brzdąca, dlatego też wszelkie środki higieniczne warto byłoby wybierać, kierując się przede wszystkim rozsądkiem. Na uwadze należy mieć fakt, że to właśnie w pierwszych miesiącach życia dziecka kształtuje się właściwe pH 5.5, dlatego też nie należy fundować niemowlakom kosmetyków, które zaburzą jego prawidłowy poziom.

Nieprzypadkowy zakup

Najważniejsze jest dopasowanie do określonej grupy wiekowej. Wbrew pozorom zasadnicza różnica może występować pomiędzy specyfikami dla dziecka rocznego, a przykładowo czteroletniego. Podstawę powinno zatem stanowić zwłaszcza dogłębne przeanalizowanie etykiety produktu zanim natrzemy nim ciałko naszej kruszynki. Nie eksperymentujmy na delikatnej i wrażliwej skórze bobasa, ale zagwarantujmy jej stosowną osłonę. By mieć pewność, że to, co wsadzamy do sklepowego koszyka nie wywoła niepożądanych skutków, popatrzmy na przedział wiekowy uwzględniony na opakowaniu. W zasadzie każdym solidnym artykule przeznaczonym właśnie dla dziecka powinny zostać ujęte preferowane granice wiekowe – do 12 miesięcy, od roku wzwyż, od dwóch, trzech, pięciu lat. Bardzo ważne jest, aby początki dbania o skórę malucha polegały na wykorzystaniu środków o neutralnym odczynie. Wówczas wiemy, że ciało niemowlaka jest właściwie chronione przed alergiami, uczuleniami i chorobami skórnymi popularnymi u dzieci. Generalnie sprawdza się zasada, że im mniej składników, tym mniejsze prawdopodobieństwo podrażnienia. Niewskazane są silne preparaty zawierające surfaktanty, a więc substancje, które się pienią. Nie są też polecane nowości promowane pięknym zapachem czy ładnym kolorem – najszerzej rekomendowane są te, w których brak aromatów i barwników.

Polecane przez…

Dobre kosmetyki dla maluchów powinny posiadać atesty, które będą stanowiły gwarant ich niezawodności oraz solidności. Przeważnie rodzice opierają się na pozytywnych opiniach na temat produktu wydanych przez Państwowy Zakład Higieny i oczywiście jest to certyfikat znaczący, ale określa on jedynie zgodność ingredientów na opakowaniu z faktycznym składem chemicznym preparatu. Warto zatem popatrzeć także na inne rekomendacje, na przykład Instytutu Matki i Dziecka bądź Centrum Zdrowia Dziecka. Mimo tego jednak dobrze jest mieć na względzie fakt, że każdy brzdąc jest inny w związku z czym często to, co reklamowane wcale nie będzie odpowiadało jego skórze. Starajmy się więc rozpocząć pielęgnację od jak najmniej inwazyjnych kosmetyków, które jedynie właściwie oczyszczą oraz nawilżą ciało, a z pewnością go nie uszkodzą czy nie wywołają żadnych niepotrzebnych infekcji. Czytajmy dokładnie informacje zawarte na pudełku czy butelce, nie tracąc sporych nierzadko funduszy na zakup pierwszego lepszego preparatu.

Komplet produktów niezbędnych

Bez wątpienia do kolekcji rzeczy, których w pielęgnacji skóry malucha zabraknąć nie może zaliczają się mydełka. Specjalnie opracowane, neutralne formuły pozwalają na delikatne mycie nieprowadzące do przesuszeń. Równie dobrze spisują się naturalne płyny do kąpieli, przykładowo te z substancjami lekko natłuszczającymi ciało bądź z serią witamin - zwłaszcza A oraz E. Oczyszczona skóra jest aksamitna i gładka z nienaruszoną warstwą ochronną, bez pieczenia i swędzenia. W branży kosmetyków polecanych dla niemowląt znajdują się także rozmaite mleczka, które często pełnią funkcję środka zastępczego za tradycyjną oliwkę. Istotny jest także puder, którym „zasypywane” jest ciałko dziecka. Wtedy istnieje możliwość utworzenia optymalnej osłony izolacyjnej, niedopuszczającej do zniszczenia skóry. By jednak zasypki wszelkiego rodzaju rzeczywiście spełniały swoją rolę należycie warto popatrzeć czy nie tworzą się grudki, które mogłyby obcierać i powodować niemiłe uczucie przeradzające się niekiedy w odparzenia. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup preparatów redukujących stopień potliwości. Takie specyfiki posiadają chociażby odpowiednią zawartość tlenku cynku.

Kategorie
Galeria
Podziel się!
Oceń artykuł
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd