Zanim kupisz wózek – sprawdź na co zwrócić szczególną uwagę

Dodano: 2015-02-27 00:00:00
Wyświetleń: 0
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: 0)

Od tego, jaki wózek będzie posiadała Twoja pociecha, zależne jest przede wszystkim to, jak będzie się czuła podczas codziennych spacerków, jak długo pośpi i czy w ogóle zaśnie. Wycieczka nawet dookoła bloku czy przejażdżka po salonie muszą wiązać się z wygodą oraz z pełnym komfortem dla naszej latorośli. By wyżej wspomniane funkcje wybrany przez nas pojazd mógł spełnić, istotne jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na kilka cennych wskazówek dotyczących zakupu wózka, o których szerzej napiszemy w poniższym tekście

 

Kilka różnych miejsc dystrybucji

 

Nie kupujmy pierwszego lepszego wózka, który wpadnie nam w oko. Najlepiej jest porównać kilka różnych miejsc dystrybucji i dopiero wtedy wyłonić jeden, konkretny sklep, gdzie będzie możliwe zaopatrzenie się w potrzebny produkt na najkorzystniejszych warunkach. Obecnie nie stanowi żadnej trudności znalezienie ciekawych artykułów niemowlęcych tej kategorii tak w placówkach stacjonarnych, jak również w serwisach sieciowych. Co do cen obowiązujących w tych sklepach, to raczej ciężko jest generalizować, ale nie ma co ukrywać, że przeważnie to właśnie w Internecie stawki są znacząco niższe. Wynika to głównie z faktu, iż w sieci nie jest narzucana tak wysoka marża. Poza tym w Internecie możemy sprawdzić także rekomendacje innych klientów, którzy z tej opcji zakupu już skorzystali. W ten sposób nie zostaniemy wypuszczeni w przysłowiowe pole, zyskując neutralne opinie od osób, które mają już doświadczenia z danym dystrybutorem.

 

Walory techniczne pojazdu

 

Wózki powinny być dobierane nie tylko pod względem cen czy też kolorystyki bądź stylu, ale przede wszystkim biorąc pod uwagę aspekty techniczne, a więc jakość pojazdu dziecięcego. Najważniejsza jest między innymi gondola – wielkość optymalnej gondoli powinna być nie mniejsza niż dokładnie 74 centymetry. Istotne jest także sprawdzenie czy wózek ma dobrą amortyzację oraz jaki ma typ zawieszenia. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia rączki. O ile można ją regulować, nie ma łopotu z prowadzeniem pojazdu w sposób wygodny i komfortowy. Szczególnie ważna jest taka opcja regulacji dla drobnych mam, które przemieszczając się z wózkiem często muszą się sporo natrudzić. Dzięki funkcji regulowania nie ma kłopotu z manewrowaniem pojazdem w zależności od potrzeby. Dobrej jakości modele są wyposażone w regulację po stronie zewnętrznej, gdzie znajdują się zazwyczaj specjalne przyciski. Ich naciśnięcie powoduje możliwość zmieniania wielkości. Niektóre wózki posiadają wysuwaną rączkę teleskopową.

 

Bajery dodatkowe

Ogólnie na rynku wyróżnia się przeróżne nowoczesne pojazdy dziecięce, które są konstruowane tak, aby maluchowi jechało się w wózku bardzo wygodnie i bezpiecznie. Producenci stawiają także na to, aby kolejne modele nadawały się do sprawnego prowadzenia. Dzięki temu wiele z dzisiejszych designów opiera się na rozmaitości zastosowanych w nich bajerów. Niektóre projekty wózków dziecięcych stawiają na maksymalną lekkość pojazdu, a co za tym idzie zredukowanie jego ciężaru. Taki efekt można uzyskać chociażby poprzez użycie odpowiednich materiałów w szkielecie wózka – a zatem zamiast kół pompowanych przykładowo koła aluminiowe. Ponadto bardzo dobrym rozwiązaniem są pojazdy wyposażone w opcję ściągania poszczególnych ich elementów. Tak może być powiedzmy z gondolą, która jest najcięższa. Tym samym nie musimy jej wnosić na górę po schodach wraz ze stelażem. Odpinamy więc gondolę wraz z maluszkiem i wnosimy ją najpierw, a później wracamy po resztę wózka. Jest to dużo wygodniejsze. Istotne jest też, aby wózek zmieścił się nam do bagażnika auta. I ponownie na czoło wysuwają się tu te warianty pojazdów dziecięcych, które odznaczają się możliwością demontażu. Wtedy pojazd da się łatwo i sprawnie rozłożyć i złożyć bez straty zbyt wiele czasu. Szczególnie istotne jest to przy podróżowaniu w sezonie jesienno-zimowym czy wczesną wiosną. Bajerem, jaki przyda się solidnemu wózkowi będzie także moskitiera oraz szelki, którymi przypniemy maluszka zarówno w trakcie leżenia, jak również gdy dziecko posadzimy.

Kategorie
Galeria
Podziel się!
Oceń artykuł
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd